Jak poradzić sobie z nieuczciwym wspólnikiem?

Zakładając spółkę, jesteśmy przekonani, że nasz wspólnik jest osobą godną zaufania. Wszak do prowadzenia wspólnego biznesu zaprasza się osoby sprawdzone, terminowe, rzetelne i odpowiedzialne. Niestety weryfikacja danej osoby na podstawie naszych obserwacji nie zawsze daje jednoznaczną ocenę sytuacji. Wielokrotnie wspólników łączą więzi rodzinne, emocjonalne, różnego rodzaju zażyłości, które mogą przyćmiewać ocenę wiarygodności danej osoby. Nierzadkim przypadkiem są manipulacje i szantaże emocjonalne, które mają na celu wywołanie konkretnych efektów. Nieuczciwego wspólnika nie zawsze można łatwo zdemaskować, wówczas często z pomocą przychodzi agencja detektywistyczna. Sprawy finansowe spółki obciążają wszystkich wspólników. Często bywa tak, że za błędy i malwersacje popełnione przez wspólnika odpowiadają wszyscy członkowie spółki, nierzadko spłacając pozaciąganie długi z własnej kieszeni. Jeśli niepokoją nas dziwne zachowania wspólnika, transakcje finansowe, w których uczestniczy nie są dla nas klarowne, lub też z majątku spółki uciekają pieniądze, towary lub też w jakikolwiek sposób zostaje zachwiana wiarygodność danego wspólnika, często tylko detektyw jest w stanie pomóc nam połączyć niepokojące symptomy w jedną całość.

Detektyw pomoże nam:

  1. Ustalić zdolność płatniczą podejrzanego wspólnika,
  2. Odszukać wspólnika, jeśli ten przepadnie w niewyjaśnionych okolicznościach,
  3. Ustalić przebieg transakcji, które wspólnik dokonywał,
  4. Zbierać informacje na temat wspólnika i jego działań w momencie, gdy jest o podejrzany o wykroczenia skarbowe,
  5. Ustalać i określać utajone informacje na temat majątku wspólników,
  6. Odszukać świadków zdarzeń.

Agencja detektywistyczna na tropie byłego pracownika

Zemsta bywa słodka. Często przekonują się o tym pracodawcy, którzy z różnych przyczyn zwalniają pracowników. Detektyw często znajduje dowody na to, że były pracownik sprzedaje bazy danych kontrahentów lub klientów lub też wynosi z firmy poufne informacje i receptury, na których później się wzbogaca. Detektyw pozwoli zebrać dowody na nielegalne wykorzystywanie informacji i nielegalny transfer danych oraz pomoże nam skierować dalej sprawę do odpowiedniego prawnika. Złamanie tajemnicy handlowej często bywa tematem pracy detektywów. Wszystkie podejrzenia o nieuczciwą konkurencję można kierować na drogę sądową, warto jednak wcześniej zebrać konkretne i niepodważalne dowody świadczące o nielegalnych praktykach. Zajmuje się tym agencja detektywistyczna.

 Pracownik na zwolnieniu lekarskim

Pracownik, który jest na zwolnieniu lekarskim może być weryfikowany przez pracodawcę i Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W ustaleniu, czy pracownikowi faktycznie przysługuje zasiłek chorobowy i czy nie symuluje on choroby może pomóc agencja detektywistyczna. Detektyw ustala, czy osoba chora w czasie trwania choroby nie pojechała na długie wakacje, oraz czy nie narusza zasad zwolnienia chorobowego. Jeśli istnieją takie podejrzenia, firma detektywistyczna w sposób legalny zbiera informacje i obserwuje danego pracownika.

Wywiad gospodarczy na tropie przestępstw finansowych

Kontrahenci biznesowi powinni mieć nieskazitelną przeszłość kryminalną. Nikt nie chce ubijać interesu z osobami, na których ciąży podejrzenie popełnienia przestępstw gospodarczych lub też osobami, które nie są wypłacalne a na ich firmie toczyło się postępowanie egzekucyjne lub sądowe. Agencja detektywistyczna pomaga ustalić, czy nasz partner biznesowy nie ma powiązań z grupami mafijnymi lub terrorystycznymi. Detektywi mogą ustalić również, czy dane podawane w różnego rodzaju rejestrach są zgodne z rzeczywistością. Wypłacalność często weryfikuje się za pomocą ustalenia sytuacji majątkowej oraz informacji o zadłużeniach danej firmy lub spółki. Detektyw tworzy szczegółowy raport ze wszystkich zebranych informacji. Na ich podstawie będziemy mogli oszacować czy warto podejmować kroki w celu zacieśnienia relacji biznesowych. Często skorzystanie z fachowej pomocy doświadczonego specjalisty pomaga ustrzec się przed manipulacjami oszustów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *